Informace o nás

Léčivé divadlo je autorským projektem Gabriely Filippi.
Nabízí netradiční divadelní hry, jejichž obsah se dotýká mystiky a hloubky lidského života.
Léčivé divadlo se s láskou a humorem zaobírá otázkou, proč jsme tady, a inspiruje nás při hledání našeho místa ve stvoření. V běžném životě jsme obklopeni civilizačními formami a zahlceni povinnostmi. V Léčivém divadle máme možnost se na chvíli zastavit a znovu nalézt sami sebe. Změna, inspirace se může dostavit skrze emocionální prožitek, kdy si divák uvědomí, že se dotkl své duše.  

Ve druhé části představení jsou zváni hosté s duchovním přesahem, znalostmi a zkušenostmi z různých alternativních oborů, se kterými si Gabriela povídá o jejich životě, práci, poznání. Jedná se o léčitele, terapeuty, astrology, profesory, lékaře, spisovatele, ale i vědce, kteří jsou si vědomi, že jejich obory jsou součástí stvoření a jsou schopni je nahlížet alternativním způsobem. Diváci také mají možnost zapojit se svými dotazy.

Český fotograf a mystik František Drtikol hovoří o tom, že umělec je knězem buď vyšších, nebo nižších projevů.
Umění má silný vliv na naše zdraví. Krása je prožívána v těle astrálním a tento blahodárný vliv působí i na tělo éterické.
A tak i divadelní představení může iniciovat nadsmyslové poznání a být léčivou silou pro fyzické tělo - ovšem za předpokladu, že umělec pracuje na sobě, na své očistě a blokuje své negace tíhnutím k Bohu.

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Repertoár :

„Spirituální déšť“

Nové transformační představení Léčivého divadla "SPIRITUÁLNÍ DÉŠŤ "
Jako déšť svými kapkami nese život všemu živému, tak elixír hudby, meditace, slova a tance probudí naše smysly a zharmonizuje je do souladu s nevnímatelným. Prožijte své vnitřní vibrace, sebe sama…

R. Steiner: " Mluva je umělec, který uvádí duši do mnohotvárných vibrací." Hudba v souznění s básnickou řečí umožňuje, aby do fyzického organismu probleskovaly dojmy z neviditelného světa. Gabriela Filippi zde proto v řízené meditaci vyjadřuje do objetí živé hudby slovy to, co žije v našem nitru a probouzí tak i nitra svých diváků.  Tanec Sofie K. Filippi  (dcera Gabriely)  jakoby podával zároveň i svědectví o tom, jak důležitá je tato cesta duchovního poznání pro mladou generaci.

A každým tónem, každým úderem bubnu i každým pohybem se naplňuje poznání, že radost je otázkou volby a vlastní zodpovědnosti. Štěstí a vše božské hledejme uvnitř sebe sama.

Představení tvoří čtyři celky - stvoření, mládí, zralost a poselství. Jejich obsah vychází i z postojů a myšlenek manželů Míly a Eduarda Tomášových  a fotografa a mystika Františka Drtikola.
.
Meditačním večerem provází Gabriela Filippi.

Sofie Karochová Filippi – tanec

Petr Piňos - kytara, hudba a koncepce www.prana.cz

Veronika Diamantová - zpěv a koncepce www.malymuzikant.cz

Ivo Charitonov - alikvótní zpěv a didgeridoo

Michal Haman - bubny www.leciverytmy.cz

1.část večera: představení, po přestávce 2.část večera – s umělci o čemkoli  a klidně o něčem jiném s láskou a humorem si bude povídat Gabriela Filippi

 

„Andělé v mém srdci“

Činoherní představení.

Jsou prvním monodramatem. Uvidíte skutečné příběhy žen, které od dětství komunikují s anděly a duchy zemřelých. Skrze jejích dar můžeme nahlédnout do světa, který nás obklopuje, ale většině očí je neviditelný. Přesto máme každý své andělské pomocníky a ochránce, kteří čekají na naše zavolání, na naši prosbu o radu či pomoc. Stačí je jen požádat. Jedná se o prostý, křehký a milý příběh, který se dotkne Vašich srdcí. Toto monodrama je více než jen představením. Prostřednictvím emocionální cesty otevírá lidská srdce a vede k transformaci vědomí. A anděly se to při představení jen hemží - i když jsou většině lidem zatím neviditelní …
Délka 1. části představení cca. 50 minut + délka 2.části představení - rozhovor s hostem cca.1h

 

„Chlapec, který viděl pravdu“

Činoherní představení.

Je dalším představením, jedná se o skutečný příběh o tom, jaké to je vidět auru, duchy i skryté myšlenky druhých a žít s tím uprostřed těch, kteří nevidí. Vtipné monodrama, které čerpá z deníku, který si chlapec psal. Spolu s představením vzniklo i cd. Ke knize mě přivedlo doporučení Edgara Cayceho – nejznámějšího amerického léčitele a jasnovidce.       Délka 1. části představení cca. 50 minut + délka 2.části představení - rozhovor s hostem cca.1h

"Dar z nebes"

Činoherní představení s písněmi.

Příběh radosti, který začal slzami.

Třetí představení Léčivého divadla na motivy knižního bestselleru, zaznamenává pozoruhodné vyprávění o životě po smrti. Diváci se seznámí se skutečnostmi, které vrhají světlo na tajemství posmrtného života. Tyto poznatky mohou být zdrojem porozumění velmi potřebného pro dnešní svět a zejména pro ty, jejichž blízcí již odešli. Podle skutečné události.

Ve druhé části představení : Hovory s Gabrielou o onom světě s praxí.

Hraje, tančí a zpívá : Gabriela Filippi a Patrik KEE / alternace.

 

"Anastasia"

Činoherní představení

Nevšední příběh lásky, ve kterém se setkávají lidé dvou světů. Úspěšný městský podnikatel a žena, která žije uprostřed přírody. Ze setkání těchto tvou lidí se narodí nejenom syn, ale také hluboké a čisté poselství pro šťastný život na zemi.

Proč a nač Vesmír rozsvěcuje hvězdy nad člověkem se dozvíte v novém činoherním představení Anastasie, ve kterém zazní mnoho písní na téma lásky.
"Ti, kteří dokáží pochopit 
své předurčení a podstatu 
nekonečnosti 
začnou žít šťastně, věčně 
se převtělujíce,
neboť svými myšlenkami 
sami vytvoří
svou šťastnou nekonečnost".
Anastasie

Představení, které vám změní život, tak jako tvůrcům samotným :-).

Podle stejnojmenného bestselleru Vladimira Megreho.

Účinkují: GABRIELA FILIPPI a MÁRIO KUBEC

Délka 1. části představení cca. 1,5 h + délka 2.části představení - rozhovor s hostem/beseda cca.1h

Gabriela Filippi:  autorka  Léčivého divadla, která se profesi herečky věnuje 25 let.

V divadle a před kamerou vytvořila přes sto rolí. Hrála v Činoherním klubu, Klicperově divadle, Národním divadle v Ostravě. K nejznámějším postavám, které ztvárnila, patří Ofélie, Ondina, Julie, Beatrice, Isabela Kastilská ad.

Filmové a TV role: Hvězda života, Alma Mahlerová, Černí andělé, O myrtové panně ad.
V Léčivém divadle propojila herectví a spiritualitu, která je smyslem a láskou jejího života spolu s její rodinou.

Mário Kubec:  absolvent herectví na divadelní akademii múzických umění v Praze.
 Po absolvování DAMU nastoupil do angažmá ND v Praze. Působil i na dalších pražských scénách - divadlo Na Fidlovačce, divadlo Radka Brzobohatého atd. Účinkoval v mnoha TV inscenacích, seriálech, filmech a pohádkách.

Autor divadelního představení VÍKEND S BOHEM www.mariokubec.cz

 

"Doteky Léčivého divadla"

Duchovní večery s hostem, uměleckým přednesem a praxí.

Doteky Léčivého divadla jsou novým autorským projektem Gabriely Filippi. Každý večer se bude "dotýkat" jiného tématu spolu s hosty, hudbou a uměleckým slovem. Je mnoho krásných myšlenek, které podněcují naší duši k hledání sama sebe. A tak i tyto večery na téma Meditace, Léčitelství, Víra, Mystici, Ezoterika, Jóga, Astrologie a další, otevírají dveře do našeho nitra.

Délka představení cca. 1,5h

 

"Probouzení" Meditace s čakrami

Intenzivní rozvíjení čaker vedené slovem a hudbou.

V lidském systému vede páteří spirituální kanál, který je hlavním místem probíhajícího duchovního vývoje člověka. Během života se vlivem stravy a zatvrzelosti postupně zanáší a tím nastává přerušení s vyšším vědomím. Zlatou energií se spirituální kanál očistí a naplní světlem.

Během mého působení v Léčivém divadle jsem byla více a více žádána, abych s lidmi pracovala intenzivnějším způsobem. Meditaci vnímám jako přímou cestu k Bohu a každodenní ztišení vede ke klidu mysli a radosti ducha, kterou pak předáváme i svému okolí, které ani neví proč, ale cítí se v naší přítomnosti spokojeně. Ve větší skupině se vše děje snadněji a přirozeněji. Zralejší jedinci přirozeně, podvědomě pomáhají těm, kteří začínají. Poprvé jsem tuto náročnou a intenzivní meditaci vedla s Patrikem KEE (www.patrikzpevak.cz) ve skupině 90-ti lidí ve sdružení Goscha (www.goscha.cz), které organizuje Igor Chaun a ohlasy, pocity a prožitky účastníků byly velmi silné a povznášející.

Velice se těším na společné setkání s Vámi.

V úctě, Gabriela

PATRIK KEE a GABRIELA FILIPPI


 

Ráda bych se s Vámi podělila o setkání s Lornou Byrne.

Můj první kontakt s dílem Lorny Byrne, se odehrál při namlouvání její úžasné - osvícené knihy "Andělé v mých vlasech", pro slepeckou knihovnu. Tento příběh mě velmi zasáhl, vzpomínám si, že jsem chodila domů se slzami v očích.

Oslovilo mě její otevřené vyprávění o tak intimních prožitcích z duchovní oblasti, které pro mnohé mohou být neuchopitelné, ale pro druhé mohou být potvrzením, že jemněhmotný svět kolem nás existuje. Její dílo je pro mne velkou inspirací, dodalo mně odvahy podělit se také o své prožitky a vytvořit projekt Léčivého divadla.

Mnoho let si píši a maluji svou duchovní inspiraci, nikdy mě nenapadlo, že bych o ní mohla s lidmi hovořit, teď už vím, že ano.

Při osobním setkání mě Lorna požehnala 4CD "Andělé v mých vlasech", které jsem s láskou a úctou namluvila. Požehnala také mé práci, vyjádřila to slovy, pokud se něco dělá srdcem, z lásky a bez očekávání, bude se dílo dařit.

Jsem šťastná, protože tím to způsobem se snažím v Léčivém divadle vyjadřovat. Jsem také ráda, že mohu propojit duchovní prožitek s hereckým uměním a divákům tak nabídnout příběhy, které jsou skutečné i když se mohou zdát neuvěřitelné.

Těším se na Vás na představeních spolu s mými hosty, kteří pro nás mohou být velkou inspirací.

S láskou

Gabriela Filippi


 

Naši hosté a jejich pohledy na život

Vyrostli jsme v tom, že máme věřit jedině našim smyslům, měřením a logice. Minulé století však připravilo vědě velká překvapení.

Potvrdilo v kvantové fyzice a řadě dalších oborů, že žijeme ve světě, který nás obklopuje daleko větším, bohatějším, úzce propojeným oceánem vlivů, vjemů a odlišných principů.

Ty hrají velkou roli v našem životě, ale naše smysly nám k nim nepomohou.

Přitom se ale tyto vlivy často významně podílí na zdraví i na nemoci. Když se jim ale otevřeme, můžeme je vnímat přímo, intuicí, otevřenou myslí, a pak nechat projít logikou.

Poučil jsem se z návštěvy, že Léčivé Divadlo velice napomáhá se tomu neviditelnému

a přece tolik reálnému světu otevřít a inspirovat se v něm.

Paní Gabriela krásně píše a mluví k tomu, o čem president Václav Havel hovořil v létech 1990 a 1994 ve Spojených Státech:

o “zodpovědnosti k něčemu vyššímu”.   “…záchrana toho lidského světa neleží nikde jinde než v lidském srdci…Bez globální revoluce v lidském vědomí se nic nezmění k lepšímu v našem lidském bytí…”(přeloženo mnou). 

Paul Grof


Léčivé divadlo Gabriely Filippy je úžasným prožitkem, za který děkuji.
Její představení promlouvá divákům až k samotné duši. Rozeznívá v nich čistou a moudrou dětskou dušičku, na kterou životním shonem tak trochu pozapomněli,  která v nich však stále dřímá, čeká na pochopení, uznání a láskyplné pohlazení.  Toho se přítomným na představení dostává neboť se mohou sami sobě otevřít a procítit ve svém nitru. Děje se tak především díky tomu, že paní Gabriela svoji roli nehraje, ale plně s ní souzní,  prožívá a prociťuje celý příběh. Vnímavý divák cítí, že se s obsahem slov plně ztotožňuje, že nejsou jen hrou, ale částečně i jejím osobním příběhem. A dílem i příběhem samotného diváka. 
To vše paní Gabriele umožňuje předávat sílu soucítění a pohladit a obejmout malou dušičku v každém přítomném. Její Léčivé divadlo opravdu léčí – naši citlivou vnitřní bytost.

Ernestína Velechovská


 Již třikrát jsem shlédla Gabrielu Filippi v jejím Léčivém divadle a vždy to byl pro mě silný zážitek. Určitě bych hluboké dojetí nad postavou děvčátka, které komunikuje s anděly, mohla prožívat znovu a znovu, tak výmluvný je výkon představitelky. Uvědomila jsem si, jak  jsme si s Gabrielou blízké. Žádná setkání nejsou náhodná, naše cesty se musely osudově  protnout, abychom mohly společně lidem zprostředkovat naději a povzbuzení. 

Doc. PhDr. Miluše Kubíčková, CSc. 

_________________________________________________________________________________________________

Představení Andělé v mém srdci jsem viděla třikrát a pokaždé se mi v očích objevily slzy.
Gabriela Filippi dokáže mistrně a nenásilně navodit představu malé dívenky, která vypráví svůj příběh, prostý a dojemný. Premiéru mělo Léčivé divadlo 28.října 2011, v den, ve kterém podle Mayského kalendáře nastalo zrození nového lidstva. V sokolovně v Sedmihorkách tento den uctilo na 250 duchovně hledajících přátel, kteří symbolicky vyplnili svůj křestní list.
Léčivé divadlo tak dostalo svoje požehnání na cestu k lidským srdcím.
Jak prokazuje za dobu své existence, přináší světlo, podává ruku, laská i posiluje a to vše prostřednictvím slova a výrazových prostředků jedné herečky, půvabné Gabriely. Kulisu a hlavně atmosféru spoluvytváří některý z hudebních hostů.
Divák se díky tomuto představení ocitá ve společnosti andělů jako v reálném životě. Uvědomí si, že andělé, ač většině očí neviditelní, jsou s námi, čekají na naše oslovení, vždy připraveni nám pomáhat. Pro mnohé je to šokující a překvapivé. Proto je skvělé, že druhou část představení tvoří beseda s pozvaným hostem, který pomáhá hledat odpovědi na dotazy diváků. případně podá vysvětlení ze spirituálního pohledu. 
Léčivé divadlo vytváří duchovní společenství a divák se cítí alespoň po dobu představení jako součást celku laskavých lidí.


Prof. RNDr. Anna Strunecká, DrSc.